Delegeretforsamlingen

Delegeretforsamlingen er selskabets øverste myndighed. Delegeretforsamlingen består af højst 60 delegerede valgt blandt selskabets kunder.

Der er delegeretvalg hvert år i oktober måned, hvor de delegerede vælges for en 3-års periode, og ca. en tredjedel af de delegerede er på valg hvert år.


Delegeretvalg 2020 - Fristen for opstilling af kandidater er udløbet.

 

Delegeretforsamlingen består af: 

  1. Adam Vest, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
     
  2. Allan Svane Nielsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
     
  3. Brian Foged Birkegaard, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
     
  4. Christian Frisk, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2004
     
  5. Erik Meyenburg, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2013
     
  6. Frands Jensen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
     
  7. Glenn Bernecker, delegeret, indvalgt første gang 01.01.1990
     
  8. Gynther Kohls, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2013
     
  9. Henning Mathiesen Hallum, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
     
  10. Henning Matthiesen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
     
  11. Henrik Kock Clausen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
     
  12. Henrik Lauridsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
     
  13. Henrik Løjborg-Hansen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2011
     
  14. Henrik Welinder, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
     
  15. Jakob Larsen, delegeret - indvalgt første gang 01.01.2018
     
  16. Jan Adolf Müller, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
     
  17. Jan Hansen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
     
  18. Joan Held, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
     
  19. John Jensen, delegeret - indvalgt første gang 01.01.2018
     
  20. Jørgen Hansen, delegeret - indvalgt første gang 01.01.2018
     
  21. Jørgen Sørensen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2004
     
  22. Kaj Asmussen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2015
     
  23. Kim Anders Lindberg, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2003
     
  24. Kurt Cramer, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
     
  25. Lars Holm, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
     
  26. Lars Kjøg, delegeret - indvalgt første gang 01.01.2018
     
  27. Lars Paulsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
     
  28. Marianne Hvid, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2012
     
  29. Michael K. Snerling, delegeret - indvalgt første gang 01.01.2018
     
  30. Mikael Larsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2003
     
  31. Mogens Broe-Andersen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2019
     
  32. Morten Jul Knudsen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2020
     
  33. Ole Jespersen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2010
     
  34. Palle Christensen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
     
  35. Per Hussmann, delegeret - indvalgt første gang 01.01.2018
     
  36. Pia Yvonne Rasmussen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2012
     
  37. Richard De Churruca, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
     
  38. Sune Hofsted, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017
     
  39. Svend Krongaard Hansen, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2007
     
  40. Thomas Kragh, delegeret, indvalgt første gang 01.01.2017